KONCERT OTWARCIA SBF 2016

Po spektakularnym przyjęciu koncertu otwierającego 8. edycję SBF, na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury druga odsłona koncertu z cyklu Jan Chojnacki przedstawia. Już 7 lipca 2016 roku o godzinie 20:30 na Sali im. Andrzeja Wajdy!

Koncert otwarcia SBF 2016 będzie transmitowany na antenie radiowej „Trójki” w trakcie audycji „Bielszy odcień bluesa”, jedynej audycji bluesowej w ogólnopolskim radiu.

slider_koncert_otwarcia

Wystąpią: WAGLEWSKI FISZ EMADE (PL), PAUL JONES & DAVE KELLY (UK), KRAKÓW STREET BAND (PL), SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA (PL) oraz SUWAŁKI GOSPEL CHOIR (PL).

slider_waglewski emade

Po 5-ciu latach od wydania platynowej „Męskiej Muzyki” z nowym albumem powrócił projekt Waglewski Fisz Emade. Płyta „Matka, Syn, Bóg” ukazała się 25 października 2013 roku i bardzo szybko trafiła na czołowe miejsca list sprzedaży. Kilka dni po premierze singiel promocyjny pt. „Ojciec” trafił na #1. miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego!

Album „Matka, Syn, Bóg” powstawał od kwietnia do sierpnia 2013 roku. Jego producentem muzycznym jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala – wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu) i Stefan Wesołowski – instrumenty smyczkowe.

Wojciech Waglewski o płycie: „Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie… zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade… W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory…”.

Zobacz także: //www.facebook.com/waglewskifiszemade/

afisz_SBF_2016_otwarcie

Top