Koncert otwarcia SBF 2018

Bluesowe dźwięki 11. SBF stają się coraz głośniejsze. W Sali im. A. Wajdy SOK 5 lipca wystąpi SEBASTIAN RIEDEL & CREE z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, a jako support zagra duet Smooth Gentlemen.

Koncert otwarcia SBF 2018
Czwartek, 05.07.2018, godz. 20.30
Sala im. A. Wajdy, SOK, koncert biletowany

Informujemy, że bilety na koncert otwarcia SBF 2018 zostały wyprzedane. Prosimy jednak śledzić stronę www.bilety.soksuwalki.eu/ 
W wypadku nieopłaconych rezerwacji bilety trafiają do ponownej sprzedaży.

Grają blues – rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Cree to zespół został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997 r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury, a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Od czasu tego sukcesu zespół wydał siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. Cree regularnie koncertuje w całej Polsce. Obecnie zespół Cree pracuje nad nowym materiałem na kolejną płytę. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla:,, Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.


Skład:
Sebastian Riedel – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Sylwester Kramek – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Amadeusz Majerczyk – perkusja
Adam Lomania – instrument klawiszowe

Zobacz także:
www.cree.pl/v2

 

Koncerty podczas SBF 2018
Czwartek
, 05.07.2018, godz. 20.30
sala im. A. Wajdy, SOK, koncert biletowany

Niedziela, 08.07.2018, godz. 15.00
scena przy Ratuszu, ul. Kościuszki/ul. Mickiewicza, Polish Blues Challenge 2019, wstęp wolny

Maciej Sobczak – to polski blues-rockowy gitarzysta i wokalista oraz autor tekstów. Współzałożyciel i lider zespołów bluesowych Hot Water i Boogie Chilli. Współpracował z grupą pop-rockową Wojciecha Waglewskiego, Małgorzatą Ostrowską i Lombardem.
Bartek Szopiński – to wirtuoz bluesowego i rockandrollowego grania na fortepianie i organach Hammonda, jest też kompozytorem, dziesięciokrotnym laureatem nagrody „Piano Player of the Year” w plebiscycie „Blues TOP”. Następnie, jako lider Boogie Boys odniósł sukces w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej.

Skład:
Maciej Sobczak- śpiew, gitara
Bartłowniej Szpiński – piano, Hammond, śpiew

Zobacz także: www.smooth-gentlemen.com

Top