KENNY WAYNE SHEPHERD BAND (USA) – SBF 2019

Koncert podczas SBF 2019
Piątek, 12.07.2019, godz. 20.20
scena przy Ratuszu, ul. Kościuszki/ul. Mickiewicza, wstęp wolny

Kenny Wayne Shepherd i Joe Bonamassa to absolutny Olimp gitarzystów blues-rockowych XXI wieku. Joe grał na SBF w 2009. KWS będzie gwiazdą tegorocznego Festiwalu.

Kenny Wayne Shepherd urodził się w Shreveport w Luizjanie 12 czerwca 1977 roku. Jest samoukiem, a wiedzę o muzyce zdobywał słuchając płyt z przepastnej kolekcji ojca, radiowego DJ’a i organizatora koncertów. Gitarą na poważnie zainteresował się w wieku 7 lat, po usłyszeniu gry Steviego Raya Vaughana. Szybko zaczął zdzierać kolejne płyty, nieskończoną ilość razy słuchając nagrań Vaughana, Muddy’ego Watersa oraz Alberta Lee, starając się nuta po nucie rozszyfrować ich grę. Pierwszy kontrakt płytowy podpisał w wieku 13 lat. Dziś ma w dorobku dziewięć albumów, pięć nominacji do Nagród Grammy, dwie Billboard Music Awards, dwie Blues Music Awards oraz rekordową obecność na bluesowej liście Billboardu z albumem „Trouble Is…”. Utwór „Blue on Black” z tej płyty spędził 17 tygodni jako numer 1!

Nowy album Kenny Wayne Shepherd Band, zatytułowany „Traveler” (Provogue), ukaże się 31 maja. Występ na Suwałki Blues Festival jest ważnym elementem promocji tej płyty. W 2008 roku Fender wyprodukował sygnowanego jego nazwiskiem Stratocastera. Muzyka jest nie tylko jego miłością, ale i misją: „Co wieczór wychodzę na scenę by swoją muzyką oddać publiczności całe serce i wprowadzić w ich życie trochę światła. Jeśli w trakcie półtoragodzinnego koncertu udaje mi się poprawić komuś nastrój, sprawić, że zapomni o swoich troskach, znaczy, że dobrze wykonałem swoją pracę”. Jest ojcem dwóch synów i trzech córek oraz mężem Hannah Gibson (najstarszej córki Mela Gibsona). Kolekcjonuje gitary i amerykańskie samochody. Ozdobą kolekcji jest 1964 Dodge 330.

Skład:
Kenny Wayne Shepherd – gitary
Noah Hunt – śpiew, gitara
Chris Layton – perkusja
Joe Krown – instr. klawiszowe
Scott Nelson – bas

Zobacz także: www.kennywayneshepherd.net

Top