Ekskluzywny wywiad z Ritchie Blackmorem !

Chris Willow przedstawuia – Ritchie Blackmore Nagrywa ze Swoim Rainbow Dwa Nowe Studyjne Utwory. Ekskluzywny wywiad z Ritchie Blackmorem !

Ritchie Blackmore – ex DeeP Purple a teraz w Blackmore’s Rainbow pojawił się na okładce majowej edycji BURRN!, jednego z najsłynniejszych magazynów heavy metalowych i heavy rockowych na świecie.

https://www.facebook.com/BlackmoresRainbow/photos/a.807099809412641.1073741830.806244336164855/1169467683175850/?type=3&theater

Oprócz okładki magazyn traktuje o najnowszych poczynaniach Ritchiego. W studio zostały niedawno nagrane studyjne piosenki Rainbow. Jedna to zupełnie nowa kompozycja a druga pochodzi ze starszej kolekcji Rainbow. Jak na razie to tajemnica jakie to utwory.

Prawdopodobnie usłyszymy je na zbliżających się czerwcowych koncertach Ritchie Blackmore’s Rainbow w UK.  Aktualny skład Blackmore’s Rainbow zawdzięcza w dużej mierze swój obecny blask nowemu wokaliście Ronnie’mu Romero, którego to znalazła na you tube i zaprezentowała mężowi żona Blackmore’a Candice Night.

Pełen podziwu dla jego expresji, umiejetnosci wokalnych i elastyczności Blackmore, zaprosił go do współpracy w listopadzie 2015 roku. Rainbow w nowym składzie Ritchie – gitara, Ronnie Romero – vocal, Bob Curiano( alias Nouveau) – bass, Jens Johansson – keyboards i David Keith – drums odbyli kilka prób i z sukcesem wystąpili na zeszłorocznym festiwalu Monster Of Rock w Niemczech oraz na jedynym koncercie w Anglii w  Getting Arena ( dawniej NEC Arena) w Birmingham.

Idąc za ciosem i dla zadowoleniu wciąż ogromnej liczby fanów Rainbow wydali video DVD z koncertów w Niemczech pod nazwą ‚ Memories In Rock’, które w tym roku w Japonii zdobyło  ‚Gold Disc Award’ tamtejszy odpowiednik Nagrody Grammy.

https://www.facebook.com/BlackmoresRainbow/posts/1151562944966324

Na 9 czerwca 2017 planowane jest wypust nowego CD zawierający rejestrację audio jedynego angielskiego występu w Birmingham 25 czerwca 2016 roku pod nazwą ‚ Live In Birmingham 2016’ – gdzie grupa Blackmore’a  zaprezentowała się szczególnie spójnie i wyjątkowo.

https://www.facebook.com/BlackmoresRainbow/photos/a.807099809412641.1073741830.806244336164855/1188788374577114/?type=3&theater

Ritchie Blackmore jest dumny ze swojego nowego frontman’a i bardzo go chwali w swoich ostatnich wypowiedziach. Heavy metalowy świat nie pozostaje także obojętny wobec wschodzącej młodej gwiazdy.

Ronnie Romero oprócz wystepów i nagrywania z własna grupą „Lords Of Black”

jest zapraszany do uczestnictwa w koncertach takich wykonawców jak Axel Rudi Pell (jeden z protoplastów Blackmore’a)

oraz współtworzy nowe projekty jak „Ferrymen” 2017  z takim indywidualnościami jak perkusista Mike Terrana (exYngwie Malmsrteen, ex Tarja Turunen) oraz Magnus’em Karlsson’em – szwedzkim gitarzystą, kompozytorem, multiinstrumentalistą i producentem

Ritchie Blackmore przeżywa obecnie odrodzenie i tworzy z dwoma swoimi zespołami Blackmore’s Night oraz Blackmore’s Rainbow. Dociera do bardzo zróżnicowanej wiekowo i stylistycznie publiczności, szerząc przesłanie artystyczne z elementami muzyki klasycznej, średniowiecznej, renesansowej, folkowej, bluesowej i heavy metalowej. Występuje na żywo głównie w Niemczech i Anglii. Przyciąga dziesiątki tysięcy słuchaczy, zwolenników różnych klimatów w rockowej otoczce jak i wyznawców czystego rocka czy blues rocka, którego to finezyjne harmonie przebiją na nowych koncertach Rainbow. Nowe angielskie czerwcowe tourne  już za pasem, 17-Londyn, 22-Manchester, 25-Glasgow i 28-Birmingham. Nie wszyscy jednak polscy fani dadzą radę odwiedzić Wielką Brytanie w tym roku. Pozostaje dla nich nadzieja, że Ritchie Blackmore pewnego dnia zagości z jednym ze swoich różnorodnych repertuarów w Polsce.

Trwają też od kilku lat rozmowy, aby zaprosić Ritchiego Blackmore’s z jedną z jego formacji do Suwałk jako gwiazdę kończącą wielkim koncertem, może już przyszłoroczny 2018 Suwalki Blues Festival.

Wspomniany magazyn „BURRN !” w majowej edycji 2017 przedstawia najnowsze wieści z muzycznego świata gitarzysty i ekskluzywny wywiad z Ritchie Blackmore’m i jego żoną Candice

Night. Oto kilka akapitów:

Odnośnie nagrywania nowego materiału:

Burrn: Rozumiemy, że nagrywaliście jakiś nowy materiał w studio

Ritchie: Nagrywaliśmy do wczoraj w naszym studio w domu. Skonczyliśmy wczoraj. Nagraliśmy kilka piosenek Blackmore’s Night i 2 z nowym vocalistą Rainbow

B: Czy macie jakieś plany żeby je wydać ?

R: Nie

Candice: To początkowo zaczęło się w powiązaniu z 20 rocznicą założenia ‚Blackmore’s Night, mieliśmy nagrać na nowo trochę starego materiału, ale w trakcie zamiast tego stworzyliśmy nowe utwory. Nie mamy planów, aby je teraz wydać, robiliśmy to dla przyjemności, ale możemy je wydać kiedy nadejdzie na to odpowiedni czas, ale jeszcze nie teraz.

Odnośnie bycia ojcem:

Nie mogę uwierzyć że gram teraz rolę ojca. Nasze dzieci są bardzo ‚naturalne’ i mówią tobie naga prawdę. To sprawia że się śmieję zamiast się denerwować. Szczególnie moja córka Autumn, sprawiaże się śmieję cały czas, ona jest urodzona komediantką. Chociaż staram się śmiać nie więcej jak 5 razy do roku, to moja zasada może być złamana w jeden dzień.

Odnośnie Rainbow w Japonii:

B: Wiesz że czekamy na Ciebie i Rainbow w Japonii gdzie Rainbow jest bardzo popularny. ‚Memories In Rock’ DVD otrzymało Gold Disc Award w sekcji DVD w Japonii, co jest tutaj odpowiednikiem nagrody Grammy.

R: Czy chcesz powiedzieć, że nie było innych płyt DVD wydanych w Japonii ? 😉

Odnosnie Ronnie’go Romero:

R: Kiedy go usłyszałem wydał się mi odpowiednim facetem aby śpiewać w Rainbow piosenki z okresu Dio. On jest wszechstronny, może śpiewać jak Freddie Mercury czy Ronnie James Dio czy Graham Bonnet. Powodem dla którego nie zaprosiłem Joe Lynn Turner’a do współpracy , było to że sądziłem że europejscy fani chcieli usłyszeć skład Rainbow z Dio, byłem zaskoczony, że bilety sprzedały się w 15 minut. Miło było dowiedzieć się, ze tak wielu ludzi chciało usłyszec Rainbow w tym czasie.

B: Czy chodziło Ci o Ronnie’go Romero gdy mówiłeś o nowym piosenkarzu wcześniej ?

Tak, Napisałem jedną nowa piosenkę a także nagrałem jedną ze starych. Ronnie, który jest w Madrycie teraz dograł swoje vocale i odesłał nam gotowa piosenkę z powrotem. Raczej wydamy to na singlach niż zrobimy nowy album.

Odnośnie boba Dylana:

R: Sadziłem, że to nadszedł czas żeby on dostał nagrodę (Nobla). Wierzę ze iest dwóch geniuszy w Stanach, jeden to Bob Dylan a drugi to Billy Joel. Doceniam każdego kto rozpoznaje Bob’a Dylan’a.

Tłumaczenie z angielskiego na polski Chris Willow.

 

 

 

Top